Hakkımızda

                                                                                            DİZAYN BACA SİSTEMLERİ
                               
Dünyada kabul görmüş baca mesleği artık Türkiye'de de bir meslek dalı haline gelmiştir.İleri toplumlarda kullanılan enerji verimliliği tekniği birkez daha göstermiştir ki baca  sistemleri ısıtma tesisatının ayrılmaz bir bütünüdür.Tarih boyunca enerji çeşitliliğinin artması sonucu yeni enerji sistemlerine ve ısınma tekniklerinin modernleşmesine bağlı olarak baca sistemlerinde kullanılan malzeme çeşidi ve teknikleride zaman içerisinde değişiklik göstermiştir.Ülkemizde yaygın olarak kullanılan doğalgaza uygun bir biçimde tasarlanan bacalarımızın iç kısmında AISI 316L (DIN 1.4404)  paslanmaz çelik kullanılmaktadır.AISI 316L kalitedeki bacalar doğalgaz atık havasının atmosfere iletilmesi sırasında ve sistem çalışmıyor iken asitik korozyona karşı dayanımlı bir malzemedir.Bacalarda AISI 316L kalite paslanmaz çelik kullanılmasının diğer nedenleri ise:pürüssüz bir iç yüzeye sahip olduğu için sürtünme kayıplarını engellemesi ,herhangi bir kütle birikimi oluşturmaması,uzun yıllar dayanıklı olması,betona göre daha çabuk ısınacağı için çekiş gücünü arttırmasıdır.Paslanmaz çelik bacalarımız 0,50mm,0,60mm,0,80mm,1,00mm,1,5mm olarak üzere çeşitli et kalınlıklarına sahiptir.  

Baca sistemleriniz tek cıdar,çift cıdar,kaskad,proses baca sistemleri olarak genel sınıflara ayrılmıştır.İhtiyacınız olan sisteme en uygun malzeme belirlenerek cihaz kapasitenize göre en uygun çap bulunur ve tasarım aşamasına geçilir.

Baca tasarımı ve uygulamasını sırayla;    
        
• Detaylı keşif                          
• Baca kesit hesabının optimum şekilde Kesa -Aladin programı yardımıyla hesaplamak              
• Kesit hesabına göre projelendirilmesi,çizilen projenin diğer uygulayıcılarla uzlaşarak kesinleştirilmesi.            
• İmalat süreci                          
• Malzemenin sevki                          
• Uygulama yapılması                          
• Gerekli kontroller ve analizler yapıldıktan sonra kullanıma açılması.                  
  şeklinde  sıralayabiliriz    
                     

Dizayn Baca Sistemleri olarak sizlere en hızlı ve kusursuz hizmeti kendimize ilke edindik.Yaptığımız işin insan hayatını etkileyen bir unsur  olduğunun bilincindeyiz.    
                                                             
Misyonumuz;                              
Yıllarca edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizi dünya çapında kabul görmüş normlarla birleştirerek siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.                              
Avrupa ve Türkiye’de kabul edilmiş  normlara uygun bacaların temin edilmesi ve monte edildikten sonraki servis hizmetlerini sağlamaktayız.                              
Baca sistemlerinin ısıtma tesisatının ayrılmaz bir parçası olduğunu ,ısınma maliyetlerinde önemli bir rol üstlendiğinin bilincinde olmakla birlikte                               
en doğru ve en güvenilir malzemeleri kullanarak sizlere optimum çözümler sunmaktayız.                              
                               
Vizyonumuz;                              
Isıtma sistemlerinin komplike bir şekilde tasarımını sağlayarak,gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak için üzerimize düşen vazifeyi en iyi şekilde yapacağımıza inanıyoruz.                              
Optimum maliyetler,hızlı ve kusursuz çözümlerle teknoloji yarışında dünyadaki yerimizi alarak baca hakkında halkımızı en iyi şekilde bilinçlendirme gayreti içerisindeyiz.                              
Gelişen ve büyüyen Türk Sanayisi gelecek yıllarda tüketen değil üreten bir toplumu yaratacaktır ve biz Dizayn Baca olarak bu azimli çalışmada üzerimize düşen görevi                              
layıkı ile yapacağımıza inanıyoruz.                              
                               
                               
Amacımız;                              
Bacayı bir malzeme olarak değil,sistem bütünü olarak ele almaktayız.Binalara,insanlara,çevreye duyarlı hale getirip hiçbir faktörün zarar görmemesi                               
için en doğru şekilde projelendirilip uygulamasının yapılması başlıca görevimizdir.Baca sistemlerinizle ilgili doğabilecek bütün sorunlarınızda çözüm ortağı olmak,                              
montaj sonrası hizmetleri kusursuz biçimde uygulamak ve kabul edilmiş standartlar doğrultusunda doğru imalatlar yapmak görevimizdir.                              
Sloganımız “En doğru malzeme,en doğru montaj” ilkesinden sapmayarak siz değerli müşterilerimizi memnun etmek ve sorunlarınıza uygun çözümler yaratmaktayız.